top of page

st 28. 2.

|

O2 universum Praha

MIKE OLDFIELD - TUBULAR BELLS

Unikátní show postavená na ojedinělém hudebním projektu britského multiinstrumentalisty a skladatele Mikea Oldfielda – Tubular Bells. Tato show bude živě v České republice uvedena poprvé. Tubular Bells je stěžejní dílo Mikea Oldfielda, které ovlivnilo hudebníky na celém světě.

MIKE OLDFIELD - TUBULAR BELLS
MIKE OLDFIELD - TUBULAR BELLS

Čas a místo

28. 2. 2024 19:00 – 22:00

O2 universum Praha, Českomoravská 2345/17, 190 00 Praha 9-Libeň, Česko

O události

Na oslavu 50. výročí od vydání zazní pod taktovkou Robina Smitha ikonická skladba Mika Oldfielda – Tubular Bells. Součástí koncertní show Tubular Bells 50th Anniversary budou i další skladby Mikea Oldfielda jako je Moonlight Shadow, Summit Day, Family Man a Ommadawn.

Nejprodávanější instrumentální album všech dob Tubular Bells poprvé vyšlo jako debut tehdy začínajícího Mikea Oldfielda dne 25. května 1973. Složil ho dva roky dříve a všechny nástroje si na něj nahrál sám osobně. Světovou popularitu si album Tubular Bells získalo také díky filmu Vymítač ďábla (The Exorcist), ve kterém byla použita první část tohoto alba. Jen ve Velké Británii se alba prodalo téměř 3 miliony.

Dirigent a skladatel Robin Smith, který koncertní show Tubular Bells 50th Anniversary diriguje, je nadšený, že pod jeho taktovkou zazní dílo, které miluje od roku 1973, kdy jej slyšel poprvé. Spolupracoval s Mikem Oldfieldem na Tubular Bells 2 a 3, včetně živých vystoupení na Edinburgh Castle, Horseguards Parade v Londýně, The Millennium Bell v Berlíně nebo 2012 v Londýně.

„Představení Tubular Bells 50th Anniversary mělo premiéru v Royal Festival Hall v Londýně v srpnu 2021 a setkalo se s velkým úspěchem. Je to oslava a pocta Mikeovi Oldfieldovi, který je podle mého názoru jedním z největších anglických skladatelů minulého století. Pro mě osobně spolu s hudebníky je to skutečné privilegium zahrát toto mimořádné dílo. Dnes je stejně svěží, jako když ho Mike v roce 1971 vytvořil. A miluji tu možnost přiblížit ho jak novému publiku, tak i těm, kteří jsou stejně jako já naprosto uchváceni, kdykoli tuto skladbu slyší,“ popisuje s nadšením Robin Smith koncertní show Tubular Bells 50th Anniversary.

Sdílet událost

bottom of page