Vrátí se Mireille Mathieu

Šansonová legenda Mireille Mathieu vyrazí na evropské turné Made in France a nevynechá ani Prahu, kde naposledy vyprodala hned dva koncerty. S doprovodnou kapelou a vokalisty vystoupí 8. března 2019 v Kongresovém centru. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.
Mireille Mathieu (Kongresové centrum, Praha, 16. října 2016)

Charismatická francouzská šansoniérka Mireille Mathieu začala svoji hudební kariéru v sedmdesátých letech a od té doby stihla nahrát více než dvanáct set skladeb, vydat přes čtyřicet alb a vystupovala po celém světě.

„Velice nás těší, že budeme opět spolupracovat s madam Mathieu. Její koncerty přináší kromě skvělých písní a brilantních výkonů zpěvačky i celého doprovodného orchestru také velmi srdečnou atmosféru. Bude to taková šansonová oslava Mezinárodního dne žen,“ komentuje připravovaný koncert pořadatelská agentura JVS GROUP.

Mireille Mathieu je nástupkyní ikonické Edith Piaf. Celý svět ji zná díky slavným skladbám Mon credo, Qu’elle est belle, Mon bel amour d’été, ale také typickému účesu – krátké ofince, která dodnes inspiruje světové kadeřníky. Zpěvačka spolupracovala s hvězdami jako Charles Aznavour, Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones nebo Paul Anka.

Mathieu již na tento podzim připravuje nové album, můžeme se tedy těšit, že na pražském koncertě zazní i některé novinky. Chybět však samozřejmě nebudou ani velké hity.